Перейти до основного вмісту

Work and Travel. Part 3 «Підіб’ємо підсумки: гроші, страхи і очікування».

Golden Gate Bridge, San Francisco

В попередніх постах я розповіла про початкові етапи участі в програмі, тренінги на позицію lifeguard і проходження посольства. Детально читайте за посиланнями: частина 1 та частина 2.

 Ну от, посольство позаду! Пора купувати квитки на літак і «бувай, Україна на 4 місяці»! Але не так все простоL Ви, все таки, студент, якщо берете участь у студентській програмі, тому - це ще одна маленька прешкода на вашому шляху – дострокова сесія. Тому, озбройтеся всіма документами (договір з вашою компанією, квитанції про оплату програми, посольства і тд), терпінням і вперед в деканат – просити дозвіл на здачу сесії достроково. Тут не можна сказати однозначно, але багато університетів не хочуть дозволяти студентам здавати сесію раніше через цю програму, тому деякі студенти ідуть на хитрості і дістають різні довідки про лікування і оздоровлення за кордоном чи щось типу того. Особисто я сказала правду. На мене подивилися скоса і сказали «нащо тобі та Америка?», я промовчала, посміхнулася і протягнула заяву про дострокову сесію на підпис. Тут, головне, на мою думку, дійсно бути впевненим в собі і трохи нахабним, бо, все таки, ваші батьки чи ви заплатили вже досить велику суму грошей і це дійсно студентська програма, тому прямо говоріть це в деканаті і вони теж люди – зрозуміють. Я була не одна, з мого університету на цю програму того року їхало приблизно 15 студентів, тому ми здавали всі разом: разом чекали по 2 години викладачів, виловлювали на коридорах, поки вони не пішли на лікарняний/відрядження/поїхали в село до мами J, вривалися на їх лекції, доздавали по 7 лабораторних і 5 рефератів, а потім ще захищали курсову. Але все пройшло добре і сесію я закрила без жодної трійки. Хоча для цього я старалася весь рік, бо знала, що треба буде в кінці року швидко все здати.
Working hard :)
Квитки на літак я взяла одразу після посольства – чим раніше – тим дешевше. Зазвичай, з квитками допомагає ваша компанія. Але зараз існує купа різних сайтів і програм з якими можна взяти їх досить дешево. Коли я брала квитки, то про це навіть не здогадувалася – це мав бути мій перший політ. Але, як мінімум, я десь прочитала, що по вівторкам найдешевше брати квитки, тому саме у вівторок зателефонувала у свою компанію і домовилася за квитки. Квитки обійшлись мені у 600 доларів – це було дуууже дешево, так як більшість моїх знайомих взяли тоді за 1000 доларів. Я летіла турецькими авіалініями з пересадкою в Стамбулі і це було просто шикарно – реально рекомендую саме турецькі авіалінії для довгих перельотів, бо вони ну дуже уважні до всіх пасажирів, кормлять і поять дуже добре і дуже багато, і видають безкоштовно навушники (там є міні-екрани з музикою, фільмами і камерою на носі літака), пледики, носочки, тапочки, косметику з всім найнеобхіднішим (зубною пастою і щіткою, берушами, маскою на очі для сна, бальзамом для губ) – думаю такі милі дрібнички будуть приємні кожному і дійсно роблять політ в 12 годин зі зміною часових поясів набагато приємнішимJ. Компанія-спонсор з Америки, на яку ви будете працювати, говорить куди вам треба прилетіти, щоб вас зустріли. Але буває і таке, що ви самі маєте добиратися з аеропорту до призначеного місця. Про ці всі деталі не бійтеся питати в компанії-посередника – ви їм за це заплатили, щоб вони за вас потоубувалися J.
Отож, квитки на руках, сесія закрита, тиждень-два на збори і полетіли.
Коли ти ніколи на довго не їхав з дому, то зовсім не розумієш, що тобі може знадобитися за ці 4 місяці в Америці. Тому, от мій список що взяти з собою а США?:
  • Першим пунктом, як завжди, є АПТЕЧКА. І це навіть не треба пояснювати. Взяти треба все найнеобхідніше і звичне для вас. Мої рекомендації: щось від застуди (порошочки, таблетки/сиропи від кашлю, щоб збити температуру і тд), знеболююче, щось від отруєння (активоване вугілля як мінімум), каплі для носу, термометр, пластирі, мазі для м’язів. Тому що в аптеках в США ви зможете купити без рецепту лікаря лише пластир і якесь знеболююче, але не факт, що воно вам підійде і коштувати це все буде не дешево, з нашим курсом. Також перед відльотом обов’язково обстежтеся у лікарів, вилікуйте зуби.
  • Предмети особистої гігієни та косметичні засоби. На перший час рекомендую взяти з собою шампунь (кондиціонер/маску), зубну щітку і пасту, мило, мочалку, гель для душу, порошок для прання, лосьйон від сонця і після загару, бальзам для губ, зволожуючий крем, дезодорант, вушні палички та спонжики – там ви, звичайно,зможете це все знайти, але спочатку у вас не буде грошей, та й коштує це порівняно з Україною дорожче. Для дівчат, що зазвичай наносять макіяж – краще взяти з дому всю косметику, бо в Америці, поки ви знайдете якийсь хороший магазин з доступними цінами може пройти багато часу.
  • Одяг. Не рекомендую брати багато одягу, справді, там можна знайти і дешевше і якісніше і брендовіше. Але до американського шопінгу ще треба дожити J Тому ось, що точно треба взяти: спідня білизна і носки (10-15 пар), футболки/майки (4-5 шт), плаття/сарафани/спіднички (3-4 шт), шорти (2-3 пари), джинси (1-2 пари), світшот/толстовка, легка курточка/вітровка, купальник/плавки, піжама, рушник (2 шт). Взуття: кросівки/кеди, в’єтнамки, босоніжки. Також, краще мати не дуже великий рюкзак.
  • Техніка. Скажу чесно – ноутбук я не брала і вам не раджу. Навіть в погану погоду можна знайти чим зайнятись цікавим, ви все-таки в Америці. Раджу більше виходити на вулицю, спілкуватися з місцевими, сходити в кіно чи покататися на велосипеді – це набагато краще ніж сидіти за ноутбуком, хоча можливо у вас є свої причини і вам він просто необхідний. І так, я брала з собою тільки телефон і mp3-плеєр, ну і, звичайно, зарядні пристрої і 2 пари навушників. Скачайте декілька книг і фільмів і все буде ОК J
  • Їжа. Коротко кажучи – все, що може зіпсуватися в Америку провозити не можна. І, коли ви тільки прилетіли в США, у вас одразу просканують весь багаж на наявність заборонених продуктів. Тобто ніякі фрукти/овочі, м’ясо/ ковбасу привозити не можна. Я з собою брала 3 шоколадки, пакет горішків, пачку гречки, вівсянки і кави. Шоколадки потім роздала друзям з Америки та інших країн – їм було дуже цікаво спробувати (хоч вони нічим не відрізняються від американських чи будь-яких інших). А гречку, дійсно, їла час від часу, хоча вона і продається в США в російських магазинах, але коштує 8-10 доларів, тому раджу взяти, якщо ви взагалі її їсте. Звичайна, якісна вівсянка теж досить дорога в Америці, тому я вирішила взяти на перший час з собою. Також, деякі мої знайомі набрали багато «мівіни» і кави 3 в 1J Задля економії на продуктах. Якщо ви таке любите, то може теж взяти – але в Америці ви будете всього 3-4 місяці – там є що попробувати. Доречі, рекомендую знайти у вашому місті в США супермаркет ALDI – ціни в ньому набагато дешевці ніж в великих гіпермаркетах, а фрукти і овочі купувати в спеціальних овочевих магазинах – ціни там теж порадують і якість теж краща ніж в супермаркетах.
  • Інше. Візьміть з собою 500-700 доларів на перший час. Також варто взяти з собою фотографії рідних і друзів, щоб менше сумувалося, якусь улюблену річ з дому (іграшку, подушечку чи пледик), декілька українських сувенірів для майбутніх американських і не тільки друзів (можна взяти браслетиків в національному стилі, прапорців, шоколаду), також багато хто бере з собою цигарки і продає їх там колегам по роботі, адже цигарки в США досить дорогі, тому продавши за 3-4 долари пачку, можна трохи підзаробити.
Скільки ж грошей треба для участі в програмі Work and Travel?
Загалом треба буде витратити від 2000 до 3500 доларів – це не мало для студента з України, звичайно, але ви зможете «відбити» ці гроші та щей заробити на подорожі і не тільки!
-          1200 доларів – це середня вартість програми, але, як я вже казала в попередньому пості, що можна натрапити на акції і трохи зекономити.
-          300 – 400 доларів – реєстрація в агенстві.
-          160 доларів – візовий збір ( у разі відмови у візі - не повертається).
-          35 доларів – реєстрація у базі даних SEVIS (реєструє всіх студентів-нерезидентів США).
-          300 – 500 доларів – аванс за житло (сума залежить від роботодавця).
-          600 – 1000 доларів – квитки на літак.
-          500 доларів – на перший час.
-          + приблизно 100 доларів – на ліки, їжу, предмети особистої гігієни, щоб взяти з собою.
І взагалі, гроші  - це такі дрібниці, коли розумієш наскільки багато нового ти побачив, дізнався, познайомився з різними людьми і взагалі – це безцінний досвід. Тому вперед до найкращого літа у вашому житті!

P.S Трохи фото для мотивації :)
Hollywood, Los Angeles
Baltimore, Maliland


Central Park, New York City

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Work and Travel. Part 1 "Мам, тат, я хочу в Америку!"

Знаю, зараз є дуже багато відгуків про W&T. Але я вирішила написати такий відгук, якого мені не вистачало, коли я готувалася до цієї програми. І також, хочу звернути увагу, що це мій особистий досвід і особисте бачення цієї програми. І, думаю, зараз доречно студентам задуматися над цією можливістю, за літо підшукати компанію, через яку їхати, вдосконалити свою англійську і дізнатися якомога більше про цю програму. Отже, всім, кому цікаво - починаємо:) Десь біля Вашингтона. Для початку, хочу сказати, що в мене ніколи не було мрії потрапити в США, серйозно. Я хотіла подорожувати, але мене більше приваблювала Європа. Мені завжди здавалося, що та Америка так далеко і то все нереально, та й нащо воно мені треба. Єдине, що мене манило після перегляду різних серіалів та фільмів - це Каліфорнія. Але вона мені просто подобалася на екрані телевізора, а не так, що "от виросту - поїду". Хт о ж знав, що "виросла і поїхала" :) Так от, на цю "авантюру" мене ...

Познайомимось?

Всім привіт, якщо цікаво, то це я:) Я Софія, мені 22 і я нарешті наважи лася створити свій блог. На даний момент я працюю інструктором групових занять з степ-аеробіки, займаюся йогою, вчу іспанську і трошки подорожую. Два місяці тому я повернулася з лайнера, на якому працювала 7 з половиною місяців, а ще раніше брала участь в студентській програмі Work&Travel і тому жила і працювала в Америці. Тому, щоб самій не забути, як то було і допомогти іншим, хто в цьому зацікавлений, хочу писати про це все. Що для цього всього я робила? Скільки грошей і часу витратила? Якщо вас цікавлять всі деталі та мої пригоди - велкам :) Ну і ще буду ділитися своїми думками, подорожами та мотивувати вас і себе на дії! З радістю відповім на всі ваші запитання і допоможу чим зможу. Намасте і поїхали:)